csende
Arrow
Arrow
NÁVES OBCE - typický pohled na centrum obce
Slider

Připojení na internet v obcí


1 ) Internet na doma ( ADSL, VDSL ) 

V současné době jsou dle mých informací obsazeny všechny dostupné linky.Tj. i když si službu objednáte po technickém šetření dostanete zápornou odpověď.Jediná možnost je čekat pokud s touto situací O2 něco udělá (pochybuji, vše začalo již dávno za dob Telecomu) a nebo by musel stávající uživatel ADSL v obci, zrušit připojení,pak by se uvolnilo třebas právě pro Vás.

Co se týká kvality připojení je to prakticky to nejlepší co můžete mít."Dráty" jsou "dráty", perfektní odezva, pevná IP adresa, tam kde nejsou problémy (což neplatí o obci) do budoucna jen zelená! TV apod.

Rychlosti: pro běžného uživatele 2048/128 Kb/s. Víc u nás v obci nedostanete, tím tam není možné provozovat ani O2 TV (malá rychlost)

Co Vás bude stát zprovoznění: O2

Cena: Měsíčně cca. 500,- s DPH. Není nutnost mít pevnou linku, nicméně to jaksi vychází dráž:-))

2 ) Wifi - JH comp

Vpodstatě jediná firma v okolí JH,která se zabývá připojením takto malých obcí jako jsme například My přes Wifi. Je to zatím jediná rozumná možnost v obci.

V současné době jsou na seníku instalovány 2 vysílače - jeden pokrývá směr k továrně, druhý je nastaven na novou zástavbu tzv. na bejkovci.

Jedná se o Bezdrátové připojení, které je populární v celé ČR a nejen tady. Připojení může být rušeno a je nutné mít přímou viditelnost na Vysílač! Dle kvality signálu je velmi ovlivněna kvalita samotného připojení.

Rychlosti a ceny k 1.12.2012:

10Mbit - 264,- Kč s DPH
16Mbit - 300,- Kč s DPH
20Mbit - 354,- Kč s DPH

Mezi službami lze přecházet dle libosti a v tuto chíli je akce 3 měsíce zdarma po zřízení. Stávajícímu zákazníkovi doporučuji se kouknout do smlouvy kolik má uvedeno (např. 3Mbit - pak je nutné si zavolat na společnost, nechat si navýšit rychlost. Buď máte již správnou anténu a nebo jí dostanete výměnou (technologie 5,4GHz) - to vám operátorka řekne ihned.
Nastavení se projeví od následujícího měsíce a poštou Vám dorazí Dodatek ke smlouvě.

Pro více informací www.jhcomp.cz nebo http://www.jhcomp.cz/postupzajem.

Před zřízením služby je nutné si domluvit zaměření (je možné, že nebudete pokryti signálem) - zaměření je zdarma a ihned vám technik případně vytvoří nabídku přímo pro vás.

Co Vás bude stát zprovoznění: komplet zařízení Vás přijde na cca. 2000,-Kč - to není málo:(, nutnost mít Síťovou kartu a přímá viditelnost na vysílač a nebo prostě dobrý signál!! Pro připojení nepotřebuje mít pevnou linku,což je zásadní věc, na druhou stranu může být kvalita snížena za horšího počasí.
Instalaci "antény" si povětšinou musíte udělat samy, kabel stojí cca 1m/12Kč. síťová karta kdo nemá max. 250Kč.

Základní poplatek 2000,- se skládá zhruba: z antény (1390,-), držáku (270,-), kabel dle délky (12,-/m), pak případná konfigurace a doprava (680,-), dodání routeru a nastavení Wifi pro bezdrátové připojení po budově (x,- ) atd. - čili výsledná cena se mění dle aktuálních podmínek a požadavků zákazníka.

3 ) Internet přes Modem - CDMA od O2, Internet 4G apod.

Je to takové řešení,když už nemám jinou možnost a chci trochu rychlý internet beru toto:-) Je to Bezdrátové připojení, nutnost být v dosahu tzv. BTS.V Příbrazi je to OK. Je to připojení mobilní čili kdekoliv mám signál - tam se připojím (po celé ČR)-což je i výhoda.

Pro více informací např. www.cdma.cz

Pozn. Ostatní operátoři nabízejí podobnou možnost např. T-mobile web'n'walk > Internet 4G, v obci by měl být též signál!
Jen upozornění: to,že v obci máte na mobilu pro volání signál ať od O2, T-mobile či Vodafone, neznamená to,že automaticky je tam signál pro internet!!

4 ) Internet přes Mobil ( T-mobile, O2, Vodafone )

Opět je to bezdrátové a mobilní připojení a musíte mít v dané lokalitě signál! V Příbrazi OK. DObré tak na kouknutí do mailu, počasí, zprávy.